Korku Hikayeleri

Ben ve kardeşim o akşam yemek yiyorduk ve aniden zil çaldı, kapıyı annem açtı.

Kapıda olan kişiler arkadaşlarımdı ve bizi aşağıya çağırıyorlardı. Saat 10.00′na geliyordu. Sofradan kalkar kalkmaz aşağıya indik.

Arkadaşlarımızla her gece korkunç hikayeler anlatırdık. Gece dedim, çünkü sabahlara kadar oturur hikayeler anlatır, oyun oynardık. Her kafadan bir hikaye çıkardı ortaya ama birbirimizi korkutmak için yarış yapardık.

O akşam herkes hikayesini anlattıktan sonra oyun oynamaya karar verdik. O zamanlar 11 yaşındaydım ve saklambaç oynamayı çok seviyordum.

Ebe saymaya başladığında herkes yerini almıştı ve ben de. Tabi ki ben o anki olacak olaylardan haberdar değildim. Kim bilirdi ki şeytanı karşımda göreceğimi.

Ben yerimde, ebenin saymayı bitirmesini bekliyordum. Ebenin saydığı binanın yan tarafındaydım. Ebebin sayması bitmediği için sıkıntıya girmiştim. O an arkamı dönmemle dona kalmam bir olmuştu.

Şimdi şeytanla karşıkarşıyaydım. O herkesin bildiği, gördüğü bir tipten değildi. 2 metre boyu, yumruğum kadar iri ve kıpkırmızı gözleri, çatal biçiminde uzun asası, 2 adet iri buynuzları ve üstünde siyah bir şeyi vardı ama ayakları yoktu. Evet, yanlış okumadınız, ayakları yoktu.

Adeta uçuyordu. O anda vücudum çözülüvermişti. Hemen bahçenin ortasındaki kuyunun arkasına saklanmıştım. Ebe ağladığımı duyunca hemen arkadaşlara haber verdi. Bu şeytanı yakın arkadaşım da görmüş ve o da çok korkmuştu.

Bu olaylardan sonra, her pisliğin yanında cinlerin olduğuna şaitlik ettim. Ertesi sabah şeytanı gördüğüm yere geldik. Orada bulunan ev bomboştu. Evin içinde bir el vardı ve sanki el bizi seyrediyordu.

Önce inanmadık, sonra da banyoda gördük. Ev zemin kattaydı. Banyonun penceresinden içeri yumurta kartonu attık ve karton geri geldi.

Bu olay birkaç defa gerçekleşti. Ne zaman oraya gitsek üst kattakilerin kızını yerde baygın buluyorduk ve bu olaydan sonra bir şey farkettim ki, ne zaman korkunç hikayeler anlatsak o zaman kötü şeyler oluyordu ama anlatmayı da seviyorduk.

Bu yüzden siz siz olun, sakın korkunç şeylerden bahsetmeyin. Eğer cinlerden bahsedecekseniz kötü varlıklar diye konuşun, bunu sakın unutmayın.

Acayip başlıklı hikaye Korkunç tarafından eklenmiştir.

Arkadaşlar şimdi size gerçekten yaşanmiş bir hikaye anlatacağım. Ben bu hikayeyi komşumdan öğrendim. Neyse, Birgün baba ile oğlu karavanla bir geziye çikmişlar. Macera olsun diye ara yollardan gidiyorlarmiş. Bir süre sonra baba benzinlerinin bittiğini ve bulunduklari yere yakin bir kasabadan benzin almaya gideceğini söylemş.Çocuk babasina beni de götür diye yalvarmiş ama nafile.

Babasi ona hemen dönücem demiş. Babanin kasabaya gidişinden 2 saat geçmiş. Sonunda çocuk endişelenmiş, bu düşünceler içindeyken karavanin üstüne şip şip bişeyler damlamaya başlamiş. Çocuk dişariya çikip baktiğinda babasinin cesedini ağaçta parçalanmiş bir şekilde görmüş.

Kan başlıklı hikaye Tuğçe tarafından eklenmiştir.

Zamanın birinde, kadinin 3 tane kizi varmis. Üçüde hastaymis. Doktor demis ki; birinci kizin 1 haftalik, ikinci kizin iki haftalik ücüncü kizin üc haftalik ömrü kalmis. 6 gün sonra 1. kiz annesinden yatanin yanina bir kirmizi gül koymasini istemis. Annesi çiçekciye gitmis, çiçekçiden kirmizi gül istemis. Ama cicekcide kirmizi gül kalmamis sadece siyah gül varmis, böylece anne siyah gül almis.

Aksam kiz annesine sormus neden siyah gül alin?

Annesi çiçekçide kirmizi gül kalmadığını söyler. Sabah annesi kzi ölü yatakta bulur. Bir hafta sonra ikinci kizida kirmizi gül ister ama yine kirmizi gül yoktur ve yine anne siyah gül alir. Sabah ikinci kizinida yatakta ölü bulur. 6 gün sonra ücüncü kiz da ölüceni hiseder ve oda annesinden kirmizi gül ister. Ama annenin siyah gül almaktan baska caresi kalmaz. Ama bu gece anne sabaha kadar kizinin yaninda bicakla durmaya karar verir. Saat gece yarısında gülün icinden dumandan iki el cikar ve kizin boynuna dogru yönelirler. Anne cok korkar ve bicakla sol eli keser. Sabah kiz halen yasar.

Aradan bi kac gün gecer ve anne birini ziyaret etmek için çiçekçiden gül almaya gider. Birde ne görsün, çiçekcinin sol eli sargılı..

Siyah başlıklı hikaye Prenses tarafından eklenmiştir.

Korku Hikayeleri” üzerine 30 yorum

 1. Bir kız varmış bir gece dışarı çıkmış ve orda arkadaşları ile birlikteymiş. Oyun oynamışlar saat 12:00 imiş oynamışlar ondan sonra kendilerinin nakadar cesur olduklarını göstermek için karanlık bir arsaya girmişler.ondan sonra kızı birden bir şey çarmiş ondan sonra karmaya çalişsada üsdün de bir ağırlık varmış ondan sonra seslenmeye çalışmış. ama kimse duymamış. ortaya kırmızı gözlü 5 metre boyunda bır adam çıkmıs.ve onu gördoüğünde dona kalmıs. o kızın ustunden geçiyormmus. ondan sonra bu olay bitmiş sabah olmuş o olayın olduğu yere gitmişler.ve orada şöyle bir ses çıkıyormus:

  hahahahahahahahahaha sizi tuzağıma düşürdüm diye ses gelmiş ve oradan ayrılmışlar ve gitmişler. bu gerçek bir hikaye hahahahahahahaha. güle güle!!!!

 2. bir gün bir kız varmış kız çok kötü biriymiş yaptığı bütün kötülüklerden utanmaz ve korkmazmış annesi ona bir oda göstermiş ve demişki oraya asla girme yoksa kötü şeyler olur kız bundan korkmamış ve bir gece yatarken o odaya girmiş içeride bir adam görmüş adam bu odaya girmekle kötülük yaptın deyip onu bir anda öldürmüş

 3. Bak şimdi uyduruk hikaye yazacam: bir kız varmış annesi bu odaya girme demiş çocuk girmiş ölmüş sonra bi kız varmış tarlada biri ona öleceksin hahahah demiş sabah tuzama düşdünüz demiş :p

 4. arkadaşlar bende bir hikaye anlatmak istiyorum benim bir arkadşımın babaannesi ve babası köy evine gitmiş.orası çok ıssız bir köymüş.birgün babaannesi ve babası namaz kılıyormuş.babaannesi namazı biytince camdan bakmış.babası o anda gözleri kapalı tesbih çekiyormuş.bir ses duyulmuş.babaannesi arkasına bir bakmış ki kapı tokmağı kendiliğinden haraket ediyor.hemen arkadaşımın babasına seslenmiş.ama babası bakmamış.sonra arkadaşımın babası ve babaannesi,otuyorlarmış.yukarıdan hoplarmış gibi sesler geliyormuş.yine babaannesi korkmuş ve babası birşey yapmamış.babası ve babaannesi bir yere gitmiş.geldiklerinde bütün eşyalarının dışarıda olduğunu görmüşler.çok korkmuşlar.babaannesi kuyuya gitmiş.ve kuyunun yanında bir komşunun durduğunu görmüş.komşusuna olanları anlatmış.komşuda demiş ki;
  “benim bir komşum vardı.onun evindede böyle şeyler oluyordu.o şeyler üç harfliler olabilir.”demiş
  o evde şu an başkaları kalıyor…

 5. Bir gün bi kadın varmıs. Çok zenginmiş herseyi altındanmıs ve 2 gün sonra ölmüş. Toprağa gömmüşler. bi adam mezarını acıp her seyden değerli kadının parmağında yüzük görmüş pamağından cıkmadığı için parmağını kesmiş ve kacmıs ama mezarı acık unutmuş.

  Aradan 1 gün gecmiş gece olmuş adam yine televizyon seyrediyormuş, mezardaki kadın gelip o adamın evi ne gidip 1 bardak su rica etmiş adam getirmiş ve kadına sormuş ki;

  “Afadersiniz sizin parmağınız niye kesik? demiş. Kadın korkunç bi şekildee sen demiş ve adam ölmüş.”

 6. ben aslında böyle şeylere inanmam can sıkıntısını gidermek kafa dağıtmak için bakıyorum böyle şeylere ama bazen evde yanlızken okuyorum ozaman çok tırsıyorum size teşekür ederim böyle güzel korkunç hikayeler bulduğunuz için

 7. ben de böyle şeylere inanmam ama çok meraklıyım meraklı olduğum için ve kafa dağıtmak için bakıyorum…

 8. arkadaşlar anlatacağım hikaye gerçektir inanmayan inanmasın biz akşam kardeşimle oturuyorduk kardeşimde her zamanki gibi ben tualete gittiğimde kapıyı kilitledi ve anahtarıda yavaşça kapının altından uzattı ve saklandı zaten herzaman böyle yapardı ama bu farklıydı kapıyı açtığımda birden elektirikler kesildi ve bende evdeki feneri aramaya başladım ve buldum feneri yaktığımda kardeşimi aramaya başladım ama bulamadım neyse dedim elektirikler geldiğinde ararım deyip oturdum ve kapı çaldı ben kapıya koştuğumda kapıda kandan başka bişey görmedim sonra biri yukardan çılık atmaya başladı ben hemen koştum ama orda kimse yoktu eve doru koşuyodumki merdivenlerden biri koştu ama göremedim bu arada arkadaşım bize gelecikti geldiğinde ona her şeyi anlattım ve ben eve gidiyorum dedi bende dedimki sakın gitme sana bişey olabilir o yüzden seni biyere göndermem dedim oda korkarak tamam deyim bağırdı ben dur dur dediğimde derin nefes aldı arkadaşımın azından kanlar akmaya başladı eve sonra korkup hemen arkadaşımı eve girdirdim ve pencereden baktımda dışarda kimse yoktu ve ben kardeşimi aramaya başladım kardeşim yoktu ve annemler geldi sonunda elektiriklerde gelmişti sonra annemlere olup biteni anlattım ve inanmadılar beni piskolağa verdiler arkadaşımda hastanede yattı ama annemgil bişey içen çok ağlıyorlardı oda benim piskolokta olmam ve kardeşimde kayıp olmasıydı ve o gündn sonra kardeşim hep kayıp oldu bu kadar bunu bana arkadaşım anlattı bu olay onun başından geçmiş anlattıklarımın aynsını alattı ve ben bundan sonra her zaman korktum

 9. Bende bir hikaye anlatıyım, bu hikaye küçükken annemin başına gelmiş.. Annem ve teyzem mezarlıkta oyun oynuyorlarmış (mezarlıklardan çiçek topluyorlarmış) bir mezarlığa gelmişler oradaki en güzel çiçeği kopartmışlar. Akşam uyurken bir ses duymuşlar, duvara bakmışlar; Bir adam gölgesi görmüşler; ”Çiçeğimi verin” diye haykırıyormuş. Çok korkmuşlar ve ertesi gün çiçeği yerine dikmişler. O gece huzurlu bir uyku çekmişler..

 10. Bence hepsi yalan. Neymiş arkadaşının ağzından kanlar gelmiş ve kardeşi kaybolmuş çooook saçma.

 11. Arkadaşlar bu olay gerçek inanmayan inanmasın zorla inandıracak değiliz.

  Bir gün kuzenim bize gelmişti. Tabi arkadaşlarımı eve davet ettim. Korku filmi izliyorduk film bitti. Canımız sıkıldı arkadaşlarımdan biri ruh çağralım mı? dedi.Tabi bizde hatrı kırılmasın diye kabul ettik. Herşey hazırdı fincanı tepsinin üzerine koyduk ve daire şeklinde el ele tutuştuk. Ruh çağırma dua’sını okuduk ve fincan oynamaya başladı. Tabi annemler evde yoktu. Benim odamda çağırmıştık. Her neyse gece saat 01:30 olmuştu arkadaşlarım eve gitti. Bizde etrafı topladık kuzenimle fincanı vitrine koyduk ve yattık. Tam uykuya dalmıştık ki vitrin devrildi. Arkadaşlar gitmeden önce ruh birden kayboldu bizde gitti sandık arkadaşlar gittiğinde o ise gitmemiş yatmamızı bekliyormuş. Arkadaşlar bu olay gerçek inanmayan inanmasın.

 12. Bir gün bir kız, babası, dedesi, babaannesi bir köy evine gitmişler. Kızın annesi ve kardeşi evde kalmışlar. Kız sabahleyin köyü çok seviyormuş. Kuş seslerine bayılıyor, çiçek kokusu içini dolduruyormuş. 5 günlük tatilin ilk günü böyle geçmiş fakat 2. gün kız, akşam güneş battıktan sonra o kuş cıvıldaşmalarını uğultu, çiçek kokusunu değişik bir koku olarak almaya başlamış. Kız ilk önce şaşırmış. Sonra içini bir özlem duygusu sarmış. Kestirme yoldan ilerleyerek köy evine koşmuş. Yol her zamanki yolmuş ve ışıklandırmalar çalışıyormuş. Işıklandırmalar evin yolunun üzerine kurulmuş. Kız ne kadar koşsa da eve ulaşamamış. Işıklar birden sönmüş. Kız korkudan çığlık atmış ve daha hızlı koşmuş. Sonunda evin yolunu bulmuş. Eve girmiş ama ne babası ne dedesi, ne de babaannesi evdelermiş. Kız ışıkları yakmış, ama birde ne görsün! Halası oradaymış ve hareketsiz bir şekilde orada öylece durmuş, kıza tamamen arkası dönük bir şekilde dışarıya bakıyormuş. Kız ‘Hala?!’ demiş ve halası ona bakmış. Yüzü çok korkunçmuş ve kanlar içindeymiş ve yılan sesine benzer bir tıslama çıkararak yere yığılmış. Kapı çalmış kız kapıyı açmış. Babası, babaannesi ve dedesi gelmiş. Çok üzgün görünüyorlarmış. Kız olanları anlatmış. Babası şaşırmış. Ve demiş ki:

  -Bu nasıl olur? Biz hep evdeydik ve kestirme yol da çok kısa. Bizde seni aramak için dışarıya çıkmıştık.B enim telefonum çaldı ve halanın buraya gelirken kazada öldüğünü öğrendik demiş. Kız şoka girmiş.

  -A-a-ama ha-halam bur-daydı ve-e dediği anda yere yığılmış.

  Kız ve babası eve geri dönmüşler ama annesini ve kardeşini cansız bedenlerini bulmuşlar. Psikoloğa gitmişler, sonrada polisler ile köy evine. Gittiklerinde dedesi ve babaannesi yokmuş. Etraftan geçen, siyah giyinmiş bir adam ilgilerini çekmiş ve ona bakmışlar. Adama o anda ordan kaybolmuş. Etraftaki bir imam eskiden o köy evinde bir ailenin yaşadığını, bu ailenin satanist olduğunu, o evde onlardan sonra yaşayan her aileyi ruh olarak öldürdüklerini ve öbür dünyada da huzur vermediklerini öğrenmişler.

  Ve ertesi gün bunları anlatan imam esrarengiz bir şekilde ölü bulunmuş..

 13. Arkadaşlar bende gerçek bir olay anlatmak istiyorum. Bu hikaye bi tanıdığımın başından geçmiş.

  Bir gün baba anne ve çocuk hep beraber bir yolculuğa çıkmışlar sonra yarıyolda arabanın benzini bitmiş ve babası demişki aşşağıda küçük bir kasababa var ordan benzin alıyım bari demis ama çocuk bende geliyim diye yalvarıyormus babasına ama babsı izin vermemiş ve ormanlıktan aşşağı inmiş aradan 2 saat geçmiş anne ve çocuk çok merak etmiş birden arbanın camına assağı su gibi bir şey akıyormuş anne dışarı çıkmış ve kocasının ölü cesedini bulmuş.

 14. Aman şeytanı görmüşte korkmuş. Bende inandım, Pınar sana katılıyorum. Yani tüm korku hikayeleri saçma, bende bunu biyerde okudum sizlerede anlatayım.

  11 yaşında elif diye bir kız yazmış başlığı korkunç’tu bende merak ettim baktım bakın şimdi özetini anlatım şimdi elif bir gün okuldaymış sonra arkadaşları üç harfli çağaralım mı demiş tabi bunu gerçek adıyla sölüo sona oda tmm demiş elifin evine gitmişler arkadaşlarının adı: nazım, samet, göknur, aleyna, ilsu, beyza akşam elifin evine gelmişler anne babası yemeğe çıkmış evde değillermiş kız böle anlatıo sona karşı komşusu ezgi de gelmiş demişlerki ey ruh geldiysen işaret ver elektirikler gitsin demişler ilk başta bişi olmamış ama 5dk sona elektirikler gitmiş hepsi birbirine sarılırmış sona kapı calmış nazım ve samet kapının delinden bakmışlar kimse yokmuş kapı ısrarla çalmış ama acmamışlar beyza su icmeye gitmiş ilsuda lavobaya ilsu bidaha dönmemiş sona baktıklarında isu lavobada baygın bulunmuş beyzada balkonda kolu kanıo ve çok kötü olmuş sona aleyna eve gidicekmiş çok korkmuş babasını aramış telefon cekmemiş evden aramış bir adam çıkmış ve demişki sen benle dalga gectin bu yüzdn öleceksin demiş aleyna çok korkmuş göknur ile elif uyucakmış samet ilede nazım uyucakmış aleyna eve tek gitmeye karar vermiş ama elifler bişi dememiş aleyna ölmüş samet ile göknur gitmişler ama elifler nereye gittiklerini bilmiyomuş sona kapı calmış nazım ile elif bakmışlar postacı varmış fotoğraf gönderilmiş odasına çıkmışlar bakmışlar sona arkasında bişi yazıomuş ama sölemeye korkuyorum tabi biri sorarsa sölerim arkada ne yazdını sona bidaha cin çağırmamış kız ama bu çok sacma resmen kafadan sallamış bu elif neyse bukadar.

 15. Kan olayındaki saçmalıklar madem bilinmeyen yer polis nasıl geliyo çöle benzerse okadar uzun ağaç nasıl oluyor??

 16. birgün biz kuzenimle oynarken topum apartmanın bahçeisne kaçtı. Topu almak için apartmana girmek gerekiyordu. Apartmanda kimse yoktu tesadüfen kapıyı açık bulduk. Gitdik bahçe kapısının yanına geldik. Bahçe kapısı normlade kolay açılıyordu ama biz nekadar itsekte kapı açılmadı. Ben kuzenime birşeyle söylerken dar ve karanlık bir odunluktan hshshshhshshhshhs diye sesler geldi. Biz kaçmak istedik ama dış kapı bir türlü açılmadı tam ses durmuştuki kapı açıldı ve biz apartmandan çıktık..

 17. Arkadaşlar ben ceren size bunu yazarken bile acayip şekilde korkuyorum. Neyse konuya geçeym.

  Birgün evde tek yanlızdım annem babaannemlerde babamda şehir dışındaydı. Susamıştım mutfağa su içmeye gitiim suyu içtim sonra biraz hava almak için balkona çıktım balkonumuz bir yola bakıyor, birisi geçiyordu kafasını döndürüp bana baktı sonra yoluna devam etti bende aldırmadım. İçeriye girdim birde ne göreyim o adam bana bakıyordu gözleri kıpkırmızıydı hemen ayaklarına baktım tersti hemen kapıya koştum komşumuza gittim olanları anlattım sonra su istedim su getirmek için mutfağa gittiğinde bişi fark ettim ayakları tersti fark etirmemek için elimden geleni yapıyordum sonra babaanneme gitmek için dışarıya çıktım. Birisi beni takip ediyordu arkama baktım o adam sonra koşmaya başladım sokakta kimse yoktu arkama baktım elinde bir kağıt ölüceksin yazıyordu daha hızlı koşmaya başladım nereye girdiğimi bilmiyordum çıkmaz sokağa girdim adam yavaş yavaş yaklaşıyordu ben içimden öyle dua ediyorum ki adam birden yanmaya başladı ben direk koştum eve gittim hemen abdest alıp kuran okudum.. Arkadşlar bu gerçektir ne olur inanın hala rüyalarımda o adamı görüyorum.

 18. 17. yüzyılda Bursa’da gerçekten yaşanmış bir olay bir genç kız aniden ölmüş ailesi çok üzülmüş aradan biraz zaman geçmiş babası rüyasında kızını görmüş kız baba lütfen üzerimi ört ben çok üşüyorum demiş babası kan ter içinde uyanmış ama karısına bu rüyayı söylememiş bu rüya 8 gün daha devam etmiş baba dayanamayıpgece mezarlığa gitmiş kız mezarında yokmuş bekciye gitmiş ne görsün zavallı kızı tecavüz ediyormuş meğersem yeni gelen kızlara tecavüz edermiş.

  NOT: Bu olay gerçek dedemin annesinin başından geçmiş.

 19. Benim anlatacak bir hikayem yok ancak böyle saçma şeylere lütfen kanmayın. Bu anlatılanların cin dışında hepsi yalandır. Evet cinler vardır ama siz onlara bulaşmadıkça onlarda size bulaşmaz. Salaklar evlerinde cin çağrıyolar sonra cin gelincede korkuyolar :D bu kadar aptallık olmaz. Çağırırsan gitmez tabi. Korkaksan çağırma kardeşimmm! Okadarrrr!

 20. Slm, ben bunlarin hicbirine inanmadim. Ama bu gercek, arkadasimin evindeydik iki kisiydik ùc harflilerden bahsettik ve ara werdik bilgisayar oynayacaktık bilgisayar acilmadi bilgsayardan garip garip insanlar görùnmeye basladi ve cok korkmustk ve ondan sonra karanliga girerken korkuyorum sanki arkamdan biri tutcak gibi oluyor.

 21. Bence doğruluk payı var. Nede olsa herkes yalan söyleyecek değil. Bence Şevval Özen’in ve Ceren Savaş’ın anlattıkları hikayelere ve bazı diğer hikayelere inandım.

 22. Birgün ben, odamda yatarken başımın ucunda bi ayna vardı hep o aynaya bakardım, bir sabah o aynaya bakarken gözümün sol tarafı mordu korkmuştum kafamı aşağı doğru eğdim ve sonra ayağımın yerinden hoplamıştı, korkumdan abimin diğer taraftaki yatağına geçtim ve sonra annemin fotoğrafı yere düştü, kapı açılıp kapandı, ışık yanıp sönmeye başladı. Korkumdan bağıramıyordum ve aşağı indim anneme anlattım, annem yukarı odama çıktı, aspirateur etti odamı ve o an ekmek ufağı gördüm sonra anladım ki bu yüzden korkutmuşlardı beni..

  Siz siz olun sakın odanızda yemek yemeğin! BENIM BAŞIMA GELDI BUNLAR!

 23. Ben bir gün gece yatıyordum ve birden gözümün önünden bşi geçti ışık gibi bişi sonra gözlerimi açtım açmaz olaydım bir hayalet rengi beyaz ayaklarına indikçe rengi kayboluyordu hatta ayakları yoktu denebilir çok az görünüordu ayakaları ve bacakları annemin içine girmişti bana doğru eilmişti göz göze geldik ve benim uyandıımı görünce kaçtı ama yürüyüşü çok ağırdı yavaştı ve tv nin içinden geçti ve gitti o günden beri bazen kulağıma geceleri bebek alama sesi gelio. işin tuhafı komşuların dedine göre evde eskiden bi çoçuğu öldürmüşler ve kim evde abdessiz gezerse bebek rahatsız olur ve alarmış bişi daha geceleri eer bebek ALARSA RUHLAR RAHATSIZ OLUP KALKIYORMUŞŞŞŞ

  Bu olay gerçek yemin ederim

Bir Cevap Yazın